68. - Sitterová - 3:1
76. - Sitterová - 3:2
94. - Buryanová - 3:3
p.k. - Frolíková, Marcinková, Kubíčková, Kadlecová

Podruhé během týdne jsme se vydali na východ Čech, tentokrát do Hradce Králové. Odjížděli jsme se stejným výsledkem jako z Pardubic dnes ale až po penaltovém roztřelu.
Začátek zápasu byl zcela v naší režii. Již v desáté minutě jsme zahrávali šestý rohový kop.
Ve 24. minutě z přímého kopu a naší nedůsledné obranné hředomácí vstřelili první branku.
Po inkasovaném gólu se na chvíli hra vyrovnala, sparťanky znejistěly a naše hra byla plná nepřesností. Odhodlání v poločasové kabině bylo veliké, jenže ihned po naší (!) rozehrávce při zahájení druhého poločasu jsme inkasovali druhou branku a za tři minuty dokonce i třetí. To už bylo na hráčskou psychiku příliš, ale i přes nepříznivý stav se holky nevzdaly a během osmi minut po dvou rohových kopech se dvakrát prosadila Sitterová. Byly jsme tedy zpátky ve hře a k obratu přispěl faul na Marcinkovou v 94. minutě a pokutový kop proměněný Buryanovou.
V penaltovém rozstřelu naše hráčky ani jednou nezaváhaly a naopak hradecké jednu penaltu přestřelily a při druhé Kubištová svým zákrokem napravila zaváhání při obdrženém třetím gólu.
Ceníme si bojovnosti při obratu z nepříznivého stavu 0:3, jenže při takové herní převaze ( rohové kopy 13:0, střely 19:8) je škoda z tohoto zápasu mít pouze 2 body, za které jsme nakonec vlastně rádi.

82. - Přílepková (Šubrtová) - 3:4

Úvod zápasu v ničem nenasvědčoval, že by se jednalo o souboj týmů, který bude napínavý až do konečného hvizdu.
Míč jsme drželi na kopačkách a v desáté minutě tlak korunovala krásným gólem Marcinková. Domácí hnané bouřlivou atmosférou místních fans se dostali ve 13. minutě do samostatného úniku. Skvěle zasáhla Kubištová, jenže toto varování jako by naše obrana nebrala vážně a tak z podobné akce za dvě minuty již Pardubice srovnaly. Za dalších pět minut po rohovém kopu hráčky v bílém dokonaly obrat. Ze stejné standartní situace na druhé straně se na zadní tyči objevila Krebsová a hlavou srovnala skóre.
Zbylých 17 minut do přestávky se hráčky Pardubic pouze sporadicky dostávaly na naší polovinu, ale přes velkou herní převahu jsme nebyli schopni vstřelit vedoucí gól.
Druhý poločas začal tak, jak první skončil. Soupeře jsme drželi na jeho polovině a pouze po našich chybách se domácí dostávaly na dostřel. Místo abychom dali branku my, tak to byly domácí kdo se ujali vedení opět po rohovém kopu. Sice branka padla z naší kopačky (Sitterová), ale na nesprávné straně. ...
Čtyřicet minut na otočení výsledku v náš prospěch se ukázalo jako dostačující. Holky k fotbalovosti přidaly bojovnost a po brankách Šubrtové a Přílepkové otáčíme na 4:3 !! A když Kubištová zlikvidovala poslední velkou šanci Pardubic bylo jasné, že tento dramatický zápas skončí naším vítězstvím.
Radost z výhry bohužel zastínilo zranění Adély Tomanové, které všichni přejeme co nejdříve návrat na fotbalový trávník.

56. - Kubíčková (Marcinková)

Úvod utkání v Plzni nám vyšel skvělě. Ve 4. minutě nejdříve Šubrtová proměnila pokutový kop a v 9. minutě přidala po přihrávce od Kadlecové druhou branku. Hru jsme měli zcela pod kontrolou, ale po dvou chybách v obraně v rozmezí dvou minut bylo rázem vyrovnáno. Najednou bylo domácích hráček plné hřiště, ale Kubištová v brance nás podržela skvělými zákroky. Hrál se rychlý fotbal se šancemi na obou stranách a byla to Sparta, která šla do vedení zásluhou hattricku Šubrtové. Poté ješte Buryanová trefila tyč a před přestávkou po přihrávce dnes aktivní Marcinkové si domácí hráčka tečovala míč do vlastní brány. Před přestávkou, jak se později ukázalo, to byl velmi důležitý gól.
Druhý poločas byl zcela v naší režii. Po další přihrávce Marcinkové skóre uzavřela Kubíčková. Příležitostí na vstřelení dalších gólů bylo ještě několik, ale střely létaly těsně vedle nebo do brankářky.
Kromě již zmíněných dvou minut a tři krátkých pasáží jsme hráli celý zápas velmi dobře a po utkáních se Slováckem, Slavií a Brnem kdy hra nebyla podle našich představ se dnes ze hřiště odcházelo z dobrým pocitem.

Mistrovské utkání 6.10.

SPARTA - LOKOMOTIVA BRNO
3:1 (3:0)

21. Přílepková (Lindáková) - 1:0
37. Přílepková (Marcinková) - 2:0
45. Johnová (Marcinková) - 3:0

Utkání proti Brnu bylo plné nepřesností na obou stranách. Vyjímky byly při našich vstřelených brankách, břevna Přílepkové a v druhé půli trefená tyč Novotnou. Druhý poločas hrály obě mužstva o deseti hráčkách. Brňanky o jednu méně po červené kartě za faul na Lindákovou a Sparta oslabená po zranění Johnové a již vystřídání všech hráček.

90. Přílepková (Šubrtová) - 0:8

Na pěkném, ale rozměrově menším hřišti v Oseku jsme se dlouho nemohli gólově prosadit. Naopak byly to domácí hráčky, které po trestném kopu orazítkovali konstrukci naší branky. V 17. minutě proměnila Adéla Tomanová svůj únik gólovou střelou, ale i přes další velké šance, které končily buď na brankářce Teplic, nebo střely končily mimo branku a v jednom případě na břevně (Paulenová) se do přestávky další branku vstřelit nepodařilo...
Do druhého poločasu proti již unavenějším hráčkám domácích nastoupila "čerstvá" Šubrtová a bylo to především její představení. Za 45 minut vstřelila 6 gólů čímž za dvojitý hatrick se jasně přihlásila o občerstvení do kabiny. )

Mistrovské utkání 8.9.

SPARTA - 1. FC SLOVÁCKO
2:1 (2:1)

12. Šubrtová (Buryanová) - 1:0
29. - 1:1
38. Kubíčková - 2:1

Vedoucí tým soutěže Slovácko se prezentoval výbornou hrou proti které dnes vyhrála naše bojovnost. Musime uznat, že držení míče a šance na vstřelení branky vyzněly pro soupeře, ale nemohoucnost hráček Slovácka vstřelit gól byla až překvapující. Naše dvě branky nebyly pouze ze dvou šancí. Měli jsme dost příležitostí náskok navýšit, ale dvakrát branková konstrukce a tři zákroky brankářky Slovácka byly proti. Holky si zaslouží pochvalu za bojovnost a věříme, že v odvetě se více vyrovnáme v práci s míčem.

77. - Němcová (Nedvědová) - 6:0

V dalším kole mistrovské soutěže jsme opět hráli na Strahově s mužstvem z Hradce Králové.
Druhý zápas po sobě jsme museli překonávat soupeře bránící v devíti hráčích, ale holky si poradily. Šest branek si rozdělily po třech rovnoměrně na každý poločas.
Hosté se za celý zápas dostali ke třem střelám na branku a v jedné velké šanci skvěle zasáhla Kubištová.

71. - Přílepková (Kubíčková) - 3:1

První mistrovské utkání jsme sice zvládli výsledkově, ale bohužel naše hra byla neefektivní s velkým množstvím nepřesností. První poločas skončil pro nás na střely 12:1, ale paradoxně po naší ztrátě míče před brankou soupeře pardubické hráčky z brejku dali vedoucí branku.
Druhý poločas začal tak, jak jsme si nejvíce přáli. Přišlo rychlé vyrovnání a po deseti minutách i vstřelený druhý gól. Třetí branka měla již přinést na zbývajících 20 minut klid na naše kopačky, ale z nějaké nervozity holky dohrály zápas tak jako od začátku, tedy nic zajímavého pro diváky... Na lepšího soupeře takový výkon určitě stačit nebude.