35. - Šubrtová (Šrámková) - 5:0
36. - 5:1
58. - Tomanová An. (Machová) - 6:1
70. - Marcinková (Kadlecová) - 7:1

Derby pražských "S" jednoznačně vyznělo v náš prospěch. Slávistkám jsme chtěli oplatit podzimní porážku na jejich hřišti a tento cíl holky nadmíru splnily.
Od prvních minut sparťanky na hřišti jasně dominovaly a již v 18-té minutě vedly o tři branky a navíc velké šance Dvořákové a Cvrčkové též volaly po změně skóre. Do přestávky hráčky v rudém přidaly další dva góly, ale poslední slovo měly slávistky, které z trestného kopu korigovaly naše poločasové vedení o čtyři branky. První poločas nám dokonale vyšel, holky hrály velmi dobře a pěknými akcemi a dobrou obranou se soupeř dostal pouze ke dvěma střelám.
Druhý poločas proti silnému větru již nebyl z naší strany tak pohledný, ale přesto sparťanky ještě dva góly přidaly.

66. - Šubrtová (Paulenová) - 0:4

Dnešní utkání v Hradci byl duel, ve kterém se rozhodovalo pouze o tom kolik dokážeme vstřelit branek proti přehuštěné obraně domácích.
V prvním poločase i přes několik dobrých šancí se holkám podařila vstřelit pouze jedna.... Hradec houževnatě bránil a na dostřel naší branky se vůbec nedostal. Z tohoto pohledu bylo poločasové vedení o jedinou branku slabým vyústěním obrazu hry na hřišti.
Ve druhé půli po vystřídání všech hráček se průběh utkání nezměnil. Zlepšenou hrou se podařilo přidat další góly a po zásluze odvážíme do Prahy všechny body.

79. - Pochmanová (Dvořáková) - 5:2

V dohrávce podzimního 11. kola jsme na Strahově přivítali silného soupeře z Brna.
Od podzimního klání v Brně (naše výhra 9:0) se hodně změnilo. Brňanky přijely v nejsilnějším složení s novým bývalým reprezentačním trenérem WU17.
Naše hráčky začaly utkání tak, jak jsme si předsevzali, soupeře prvních 15 minut nepustily na naší polovinu hřiště. Herně jsme měli navrch, ale nebyli jsme schopni proměnit dvě vyložené šance. Naopak Kubištová skvělým zákrokem nás podržela při ojedinělé šanci Brna.
Až ve 32. minutě se po hezké akci k míči dostala Paulenová a levačkou zaznamenala první branku a tím naše poločasové vedení.
Nástup do druhého poločasu se nám vyvedl. Rohový kop Dvořákové na Pochmanovou, která nikým neatakovaná nedala ve výskoku šanci brněnské brankářce a výsledkem byl rychlý gól na 2:0.
Za dalších šest minut bylo ještě veseleji. Dvořáková rychlou kličkou a střelou ke vzdálenější tyči upravila na 3:0. Zdálo se být "po zápase", ale hosté se nevzdaly a po našich zbytečných ztrátách se během deseti minut skóre měnilo hned dvakrát na rozdíl jediné branky. Nutno říct že zaslouženě. Najednou se nám přestala dařit přechodová fáze z obrany a častou nepřesnou rozehrávkou jsme dostaly brňanky do hry. Záloha začala ztrácet míče a pod dojmem vysokého, možná nečekaného náskoku tým začal už na útočné polovině lacině ztrácet míče. Možná v té chvíli nám chyběla větší rozvaha Marcinkové, která do té doby mohla vstřelit dva góly, ale to bychom musely mít pojízdné branky ....
Uklidnění do sparťanského (i realizačního) týmu přinesl až gól Anety Tomanové, která po skvělé přihrávce Cvrčkové přidala pojistku v podobě vstřelení čtvrté branky.
Pátý gól byl kopií třetí branky. Na rohový kop Dvořákové se "pověsila"  hlavou Pochmanová a pečetila naše vítězství na konečných 5:2.
V zápase, který převyšoval ostatní utkání juniorské ligy bylo k vidění na obou stranách mnoho pěkných fotbalových akcí a jsme rádi že i přes 15 - ti minutový herní výpadek ve druhém poločase holky utkání zvládly, za což jim patří poděkování.

66. - Cvrčková (Šrámková) - 0:4

Druhý po sobě jdoucí venkovní zápas jsme hráli v Pardubicích. Domácí tým uhrál v posledních utkáních dobré výsledky s Brnem, Slávií, Plzní a Slováckem.
Úvodní poločas nasvědčoval že nás rozhodně nečeká lehký souboj. Držení míče bylo sice v náš prospěch, ale hra se odvíjela většinou uprostřed hřiště bez vážnějšího ohrožení naší nebo domácí branky. Domácí neproměnili jasnou šanci, ale střela hlavou šla vedle, naší gólovku neproměnila Paulenová kdy těsně před přestávkou její slabou střelu zblízka zlikvidovala domácí brankářka.
Do druhého poločasu nastoupila Cvrčková po dvouzápasové absenci způsobené zraněním a v průběhu čtyř minut její zásluhou bylo rozhodnuto o zápase. Na první branku skvěle přihrála Paulenové, druhý gól dala, třetí pěkná branka padla od zlepšující se Paulenové a čtvrtý gól po pasu Šrámkové opět vstřelila výborně hrající Cvrčková. Rychlé branky otupily snahu domácích hráček a naopak dodaly sparťankám potřebně sebevědomí, takže přihrávky a další činnosti se začaly proti první půli více dařit.

Mistrovské utkání  3.11.

FC VIKTORIA PLZEŇ - AC SPARTA
1 : 2  (1:0)

26. - 1:0
   75. - Marcinková - 1:1
   79. - Pochmanová - 1:2

V 10. kole juniorské soutěže jsme zavítali do Plzně na zápas proti Viktorii, soupeři proti kterému se nám daří.
Dnes nás ale čekal úplně jiný zápas. Sice v prvních minutách jsme drželi častěji míč na kopačkách, ale neproměněná první šance jako kdyby předurčila další vývoj zápasu. Obrana se dopouštěla velkých chyb, středová řada hrála nepřesně a útok nepodržel míč tak jak jsme zvyklý u zraněných hraček Šubrtové a Cvrčkové.
Domácí vycítili šanci, častěji se pouštěli do brejků a po dalších několika našich ztrátách míče se ujali vedení.
Druhý poločas začal naší aktivitou, ale stále převládali nepřesné přihrávky. K bojovností jsme nedokázali přidat i fotbalovost. Naopak Pučová několika skvělými zákroky nás držela ve hře.
Až 5 minut před koncem po první naší pěkné střele vyrovnala Marcinková. Už jsme se připravovali na naše premiérové pokutové kopy když po zákroku domácí hráčky na Sonntagovou byl odpískán pokutový kop ! K jeho exekuci se postavila Pochmanová a s pevnými nervy proměnila na konečných 2:1.
Utkání bylo hodně vypjaté a emotivní ze strany domácích diváků. Sportovně musíme přiznat že remíza by byla spravedlivější.
Ovšem i v této atmosféře se holkám povedlo dokonale otočit zápas za což si zaslouží pochvalu.
Naše fotbalovost ale v tomto utkání zůstala někde na dálnici před Plzní.

79. - Tomanová An. (Pochmanová) - 9:0

Po více jak měsíci jsme hráli mistrovské utkání v malém pražském derby s Duklou Praha.
Úvodní minuty vůbec nenasvědčovaly tomu, že nejlepší útok s nejvíce vstřelenými brankami hraje s posledním týmem tabulky. Dukla výborně bránila a podnikala rychlé brejky. To vše trvalo osm minut do vstřelení vedoucího gólu. Od tohoto okamžiku sparťanky zpřesnily hru a předváděly pěkné kombinace. Výsledkem bylo poločasové vedení o pět branek.
Druhý poločas holky přidaly ještě čtyři branky a nakonec jeden gól chyběl do "desítky" .

Mistrovské utkání  28.9.

1. FC SLOVÁCKO - AC SPARTA
1 : 2  (0:1)

3. - Marcinková (Sonntagová) - 0:1
   52. - 1:1
   76. - Tomanová Aneta (Pochmanová) - 1:2

Na státní svátek jsme se vydali na celodenní cestu do Kněžpole, kde nás čekal zápas proti domácímu týmu
1.FC Slovácko.
Utkání začalo pro nás jak nejlépe mohlo. Již ve třetí minutě zahrávala Sonntagová trestný kop a po dorážce Marcinkové jsme se ujali vedení 1:0. Holky hráli v útočné fázi velmi dobře, ale domácí měli dobře postavenou branku. Dvě střely do tyče a jedna do břevna nadále držely Slovácko ve hře, zvláště když v obraně jsme měli některá okénka, které díky Pučové domácí nedokázali realizovat ve vyrovnávací branku.
Druhý poločas byl již herně vyrovnanější. ale opět dvakrát byla konstrukce branky proti navýšení našeho náskoku. Naopak po trestném kopu domácí hráčky na zadní tyč Slovácko srovnalo stav.
Od této jsme začali hrát na tři útočníky a nepřipouštěli si žadnou bodovou ztrátu. Střídající Aneta Tomanová po minutě svého pobytu na hřišti nejprve svoji šanci nevyužila, ale z další útočné akce ze stejného místa vstřelila vítěznou branku.
Z utkání které mělo napínavý a emotivní náboj jsme si nakonec odvezli do Prahy zaslouženě všechny body.

Mistrovské utkání  8.9.

SK SLAVIA PRAHA - AC SPARTA
3 : 0  (1:0)
   34. - 1:0
   41. - 2:0
   52. - 3:0

Dnešní derby na Slávii nám nevyšlo. Do 31. minuty jsme sice měli velkou převahu, ale po šancích Šubrtové, Cvrčkové a Dvorákové byl stále bezgólový stav.
Do té doby soupeř měl jedinou střelu a špatně zahraný rohový kop...
Ve 32. minutě Slavia podnikla rychlý výpad po pravém křídle a po centru zakončila brankou. Šok pro sparťanky, které vypadly z tempa, ale do pauzy si holky vytvořili Cvrčkovou ješte jednu velkou šanci.
O přestávce jsme věřili že skóre otočíme, ale už první minuta přinesla další problém. Unikající slávistku jsme zastavili pouze za cenu faulu a z následného pokutového kopu domácí zvýšili na rozdíl dvou branek.
Od této chvíle se nám již herně vůbec nedařilo a pokud jsme se dostali do několika šancí, skvěle nás dnes vychytala brankářka Slavie, jednoznačně nejlepší hráčka soupeře. Abychom si vypili kalich hořkosti do dna, přišel třetí gól domacích, kteří utkání dohráli ve velké euforii proti naším sklopeným hlavám.
Bohužel nás dnes zklamala koncovka a s přibývajícím časem se nedařila i hra. na rohové kopy jsme sice vyhráli 14:3, ale co je platné když Slavia dva ze tří rohů měla víc nebezpečné než našich čtrnáct dohromady.

80. - Paulenová (Šrámková) - 12:0

V předehrávce třetího kola jsme přivítali Viktorii Plzeň, tedy soupeře na kterého se nám v loňské sezóně nejvíce dařilo. Ani dnešek nebyl vyjímkou a po 80-ti minutách Plzeň 12x lovila v síti... Abych se neopakoval s komentářem z minulého utkání, ale tentokrát si holky nevybraly slabší chvilky v prvních pěti minutách jako v Brně - hrály dobře po celé utkání.

76. - Pochmanová (Kadlecová) - 0:9

V dalším kole mistrovské soutěže jsme si udělali sobotní celodenní výlet do Brna. Domácí hráčky v předchozím utkání podlehli po přestřelce Slovácku 3:10 po vyrovnaném poločase 3.2.....
I dnešní zápas začal vyrovnaným průběhem ale jen do páté minuty. Od této chvíle byli naše sparťanky lepším týmem a do poločasu vstřelily tři branky.
Druhý poločas holky herně zcela ovládly a k vidění byly i hezké góly. Nakonec pouze jedna branka chyběla k "desítce".