67. - Pochmanová (Machutková) - 5:0
          76. - 5:1
          80. - Khýrová (Machutková) - 6:1

Po třítýdenní nucené přestávce kdy mužstvo bylo v karanténě a trénovalo podle individuálních plánů jsme s menšími obavami očekávali jak si holky povedou v derby proti Slávii.
Od prvních minut si Sparťanky vytvořily stálou převahu a po třech brankách v poločase vedly 3:0. Holky dobře kombinovali s častou střelbou a soupeř neměl žádnou šanci na alespoň zkorigování výsledku.
Druhý poločas pokračoval podle stejného scénáře a tak sparťanské juniorky suveréně  obhájily a tím vybojovaly 13. titul mistryň České republiky.
Po utkání tým obdržel pohár a medaile za první místo. Zároveň se realizační tým a všechny hráčky symbolicky pamětní plaketou rozloučili s hráčkami, které opouští juniorskou kategorii. –
Lucie Dudová, Marieta Grešová, Natálie Kodadová, Kateřina Kotrčová, Tereza Prokůpková

62. - 1:4
V mistrovské nadstavbě se v derby na Xaverove utkali tradiční soupeři.
Od úvodního hvizdu se hrál rychlý, vyrovnaný zápas který jsme s přibývajícím časem postupně ovládali. Během dvou minut zásluhou Pochmanové sparťanky získali dvoubrankové vedení a začali domácí jasně přehrávat. Další dvě rychlé branky v rozmezí tří minut uzavřeli poločas s naším vedením o čtyři góly. Za zmínku stojí dvě pěkné asistence Dvořákové a břevno Machutkové. Slavia se za první půli dostala do jediné šance po nedorozumění a srážce našich dvou hráček, ale Půčová výborným zákrokem uhájila čisté konto.
Druhý poločas nenabídl už tak dobrý zápas a Slávistky korigovali výsledek podařeným trestným kopem. I napotřetí jsme si v letošní sezóně se Slávii připsali všechny body.

75. - 1:2

V prvním kole mistrovské nadstavby přijelo na Strahov mužstvo, které skončilo po základní části na čtvrtém místě 1.FC Slovácko, tedy mužstvo se kterým jsme hráli před měsícem a jedinou brankou zvítězili 1:0.
Od prvních minut sparťanky soupeře zatlačili na jeho polovinu, ale už při prvním rohovém kopu v 7.minutě bohužel naše obrana nestačila obsadit dvě hlavičkující hráčky Slovácka - 0:1.
Po brance jsme i nadále měli míč častěji na kopačkách ale bez ohrožení branky s jednou výjimkou. Kolmou přihrávku Khýrové, využila Šubrtová na vyrovnávací branku. Po dvou nepřesných rozehrávkách brankářky se v jasných šancích ocitla Šubrtová a Marcinkova, ale obě shodně zakončili stejně.....
Po přestávce Slovácko vyrovnalo hru a po šancích Machutkové a Khýrové jsme nedokázali vstřelit vítěznou branku, ale i Slovácko se dostalo do dvou dobrých příležitostí. Až tedy přišel trest pět minut před koncem, kdy po několika chybách a otálení s dlouhou přihrávkou na nabízející spoluhráčky se hosté dostali do brejku, který proměnili ve druhou a vítěznou trefu. Závěrečný tlak se kvůli rozkouskované hře nedostavil a tak si připisujeme první prohru v nadstavbě.

72. - Dvořáková (Prokůpková) - 0:7

Poslední kolo základní části jsme hráli na malé umělé trávě stadiónu Dukly.
Od první minuty si sparťanky vytvořili převahu, ale po několika následných hrubých chybách se domácí ve 4. minutě dostali do samostatného úniku, který bravurně zneškodnila Půčová, která se po kličce domácí hráčky nenechala rozhodit a míč ji ještě před zakončením sebrala od kopačky. Byla to první ale zároveň poslední šance Dukly na vstřelení branky.
Od této doby holky hráli velmi dobře a postupně navyšovaly skóre. Za zmínku stojí střelecký koncert Šubrtové, která vstřelila 5 branek.
Dvě nastřelená břevna (Grešová, Prokůpková) zachránila Duklu od dalších gólů.
Dnešním dobrým výkonem celého týmu daly holky zapomenout na jedinou prohru s Duklou v podzimní části soutěže.

Mistrovské utkání 13. kolo - 18.3.

AC SPARTA - 1. FC SLOVÁCKO
1 : 0  (0:0)

65. - Dvořáková (Šubrtová) - 1:0

Ve 13. Kole mistrovské soutěže juniorek jsme v zimním počasí na Strahově přivítali druhého mužstva soutěže 1. FC SLOVÁCKO.
Od úvodního hvizdu se hrál oboustranně dobrý zápas s převahou Sparty. Po velkých dvou šancích Šubrtové kdy přestřelila branku z velmi dobré pozice a v druhé příležitosti po kličce brankářce hostí netrefila prázdnou branku se odcházelo do kabin za bezbrankového stavu.
Ve druhém poločase pokračoval tlak Sparty a výsledkem byl vedoucí gól po ose Kotrčová, Šubrtová a zakončující Dvořákové.
Pojistku v podobě další branky mohly dát v dalších obrovských šancích Marcinková, která ale otálela se zpracováním míče tak dlouho až jí gólmanka Slovácka reflexivně míč vyrazila na rohový kop a Paulenová, která ještě ani teď možná nevěří, jak se její velká šance nemohla neproměnit.
V závěrečných pár minutách se Slovácko dostalo poblíž naší branky ale holky obětavostí a s jistotou v brance brankářky Pučové uhájilo zasloužené vítězství.